Kontroler na miarę XXI wieku

 

Kontroler na miarę XXI wieku

 

Przedsiębiorcy oczekują większej kontroli nad wewnętrznymi  rozchodami paliwa. Wiedzą, że dokładne rozliczanie jego zużycia przynosi DUŻE OSZCZĘDNOŚCI. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest korzystanie z przyzakładowej stacji paliw lub odpowiednio wyposażonej stacji detalicznej.

 

Firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, kopalnie, przedsiębiorstwa komunikacji pasażerskiej i gospodarstwa rolne – wszędzie tam ważną rolę odgrywają koszty paliwa. Szybki i łatwy dostęp do niego to podstawa dobrej organizacji w firmie a precyzyjne rozliczanie wydanego paliwa oraz kontrola nad jego zużyciem mogą przynieść firmie wymierne oszczędności.

                Własna przyzakładowa stacja składa się, w dużym uproszczeniu, z odpowiedniego zbiornika oraz dystrybutora paliw. Z tytułu hurtowych zakupów paliwa można uzyskać spore oszczędności, jednak najważniejsze korzyści osiągniemy stosując profesjonalną automatykę z odpowiednim oprogramowaniem. Może to być automat do tankowania, np. marki PetroMAT, fizycznie spięty z dystrybutorami oraz oprogramowaniem zarządzającym, np. PetroManager NET.

                W zamian otrzymamy następujące korzyści:

  • nie musimy angażować obsługi stacji do wydawania paliwa,
  • możemy wydawać/pobierać paliwo o każdej porze dnia i nocy,
  • zawsze posiadamy aktualną informację o ilości dostępnego paliwa na stacji oraz o technicznym stanie urządzeń,
  • usprawnimy przepływ informacji do innych komórek firmy, np. do księgowości czy magazynu,
  • wyeliminujemy ewentualne błędy popełniane podczas ręcznej ewidencji,
  • dodatkowo wszystkie transakcje będą rozliczane w referencyjnej temperaturze 15 stopni.

Dodatkowo, dzięki specjalnym algorytmom stworzonym na bazie wiedzy i doświadczenia specjalistów oraz biegłych sądowych z zakresu rozliczania paliw, uzyskamy wykaz „niezawinionych” ubytków paliwa wynikających z błędów pomiarowych. Dzięki takiemu oprogramowaniu w naszych rozliczeniach możemy wykazać te ubytki jako koszt uzyskania przychodów, a nie jako stratę.

Posiadanie wewnątrzzakładowej stacji z profesjonalnym automatem i oprogramowaniem przynosi także inne korzyści. Jedną z nich jest dokładna kontrola wydawania paliwa. W każdej chwili jesteśmy w stanie ustalić: kto pobierał paliwo, kiedy, w jakiej ilości i do jakiego pojazdu. Jest to możliwe, ponieważ każdy kierowca musi użyć zindywidualizowanej karty. Aby urządzenie uruchomiło pompę dystrybutora, trzeba wprowadzić do niego numer PIN oraz informację o pojeździe, do którego ma wydać paliwo.

Na tym kontrola się nie kończy. Profesjonalne oprogramowanie zespolone z automatem jest w stanie śledzić dokładny przebieg tankowania, sekunda po sekundzie. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy pobór paliwa następował bez przeszkód albo czy wystąpiły niespodziewane spadki wydajności – w takim przypadku urządzenie wyśle alarm do odpowiedniej osoby.

 

System PetroFlota

 

Kontrolę nad wydawaniem paliwa można jeszcze bardziej zabezpieczyć, stosując np. system PetroFlota. Polega on na umieszczeniu odpowiedniej nakładki na pistolecie dystrybutora oraz na wlewie paliwa w pojazdach. Automat zwalnia pompę dystrybutora dopiero wtedy, gdy nakładka pistoletu złączy się z nakładką na wlewie. Nie ma możliwości, aby tankowanie nastąpiło do innego pojazdu lub do kanistra. Wszystkie dane o działaniach na stacji z wykorzystaniem tego systemu są przesyłane do analizy przez uprawnioną osobę.

Posiadając takie zabezpieczenia, możemy spać spokojnie. Zwłaszcza, że pomoc w uruchomieniu własnej stacji paliw oferują profesjonalne firmy z długim stażem na rynku, m.in. PetroConsulting, zapewniające klientowi sprzęt najwyższej jakości i stały dostęp do danych online z dowolnego miejsca. Firmy takie dbają o uzyskanie dla swoich produktów odpowiednich certyfikatów, popartych badaniami w specjalistycznych, niezależnych laboratoriach.

Profesjonalne automaty bardzo często wykorzystywane są na detalicznych stacjach paliw. Przeznaczając np. jeden lub więcej dystrybutorów do współpracy z takim automatem, stacje zyskują nową usługę, dzięki której mogą np. wydawać karty kluczowym klientom z limitem do wykorzystania. Automat taki pozwala na wydawanie paliwa również po zamknięciu stacji. Klienci korzystający z dedykowanego dystrybutora mogą w dowolnym momencie tankować samoobsługowo, a potem otrzymać zbiorcza fakturę na podstawie wydań zarejestrowanych przez system. Takie rozwiązanie jest dla wielu kierowców bardzo przydatne. Korzyści wynikające z posiadania własnej stacji z automatem lub odpowiedniego automatu na stacji detalicznej są, jak widać, wielorakie. Taka inwestycja dla osób dbających o rozwój biznesu, którego paliwo jest ważnym elementem, to nie zbędny wydatek, lecz sposób na wymierne oszczędności, pieniędzy oraz czasu.

 

Artykuł „Kontroler na miarę XXI wieku”  Stacja Benzynowa, październik – listopad 2016