fbpx

32 Baza Lotnicza – Łask

Zadanie: Instalacja Systemu kontrolno-pomiarowego na kilkunastu zbiornikach o osi poziomej i kilku o osi pionowej.

Zadanie zlecone przez firmę Jurex z Piaseczna brzmiało krótko:
Trzeba wyposażyć ponad dwadzieścia zbiorników w sondy pomiarowe o dł. 3,75 m dla zbiorników podziemnych i 5,50 m dla zbiorników pionowych naziemnych oraz wszystkie zbiorniki w czujniki oparów Veeder-Root, a co najważniejsze klient zażyczył sobie aby wszystkie sondy i czujniki były prezentowane na ekranie monitora – jednocześnie.

Żaden z dostępnych wówczas na rynku programów (2007 r.) do obsługi sond pomiarowych i czujników oparów nie spełniał tych wymagań, musieliśmy napisać własny i to w krótkim czasie.
W nieco ponad miesiąc stworzony został całkiem nowy program, łączący w sobie obsługę ponad dwudziestu sond o dwóch różnych protokołach transmisji (niestety sondy powyżej 5m mają inne wymagania) i tyleż samo czujników oparów.
Firma Jurex wzięła na siebie instalację okablowania sygnałowego. Sondy DIGIMAG na szczęście można łączyć szeregowo, co znacznie ułatwiło prace i pozwoliło zaoszczędzić sporo kabla. W między czasie musieliśmy zająć się sprowadzeniem sond i czujników wraz z centralką.

Zadanie choć wyjątkowo skomplikowane, udało się wykonać w pełni profesjonalnie. Wszystkie sondy i czujniki funkcjonują prawidłowo, a klient oprócz całego zestawu szczegółowych raportów ma jednoczesny podgląd na wszystkie sondy i czujniki na monitorze.

Zobacz zrzut ekranowy programu