SKANSKA – Polska

 

SKANSKA

Warszawa 27.11.2013.

LIST REFERENCYJNY

Z racji zakresu prac, jakie prowadzi nasza firma: generalne wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa ogólnego, drogowo-mostowego, hydroinżynieryjnego i kolejowego, na swoich budowach potrzebujemy sieci urządzeń tankujących – autocystern i przestawnych mikrostacji paliw. Zależało nam na tym, by dane z mobilnych zbiorników były przekazywane na bieżąco niezależnie od aktualnego położenia do centrali. Do tego projektu wybraliśmy firmę PetroConsulting, która w pełni sprostała naszym wymaganiom.

Do uruchomienia spójnego systemu zarządzania (docelowo na 35 obiektach) wykorzystany został sprzęt już użytkowany przez nas, co znacząco obniżyło koszty. 

Zastosowano terminale PetroMAT midi i PetroMAT big. Pierwsze instalowane na autocysternach, zasilane bezpośrednio z 24V instalacji samochodowej, drugie instalowane w specjalnych kontenerowych zbiornikach o pojemności 5000 litrów jako automaty zabudowane w dystrybutorach. Całość dopełniały magnetostrykcyjne sondy pomiarowe i wzorcowane czujniki temperatury. Wykorzystanie oprogramowania PetroManager NET dało możliwość udostępniania kompletnych danych wielu zainteresowanym osobom. Wystarczy obsługa przeglądarki stron WWW, uprawniony login i hasło, by mieć pełen podgląd gospodarki paliwowej w naszej firmie (w temperaturze rzeczywistej i referencyjnej 15°C).

Wszystkie automaty, zarówno te na cysternach, jak i te w kontenerowych stacjach paliw zostały dodatkowo wyposażone w system PetroFlota – kontrola wlewu paliwa. Pozwała to nam w pełni zabezpieczyć wydawane paliwo, by trafiało dokładnie tam, gdzie jego przeznaczenie. Wdrożenie całego Systemu trwało ponad rok. Jednak już teraz wyraźnie widać pozytywne efekty w postaci oszczędności paliwa i bardziej efektywnego wykorzystania infrastruktury związanej z dostarczaniem i wydawaniem paliw na naszych budowach.

Firmę PetroConsulting z Grudziądza uważamy za profesjonalny zespól fachowców, który wysoko ceni standardy wykonania. Pozwała nam to zarekomendować PetroConsulting jako solidnego wykonawcę prac z zakresu zautomatyzowania procesu wydawania paliwa i zarządzania siecią stacji paliw.

Z poważaniem,

Główny Specjalista

Wojciech Wojtacha