PetroManager Komplet

Oprogramowanie już niedostępne, zastąpione przez: PetroManager NET
 
 
 
 
 
 
PetroManager Komplet to oferowane przez nas najbardziej rozbudowane oprogramowanie desktopowe.
 
Zawiera w sobie pełną wersję PetroManager Office wraz z konsolą sterującą i
zaawansowanym oprogramowaniem (czyniące z Twojej stacji pełnoprawną bezobsługową stację paliw)
 
PaliwoMAT - PnK - Paliwo na Kartę !!!
czyli

Automat na Twoją stację

 

PaliwoMAT PnK jako uniwersalne urządzenie może pracować samodzielnie umożliwiając stworzenie w pełni bezobsługowej stacji paliw lub jako uzupełnienie standardowej stacji paliw oferując bezobsługową sprzedaż paliw np. w godzinach nocnych lub obsługując wydania paliw dla firm na podstawie umów albo dla własnych pojazdów (opis w PetroManager Office).

 

PaliwoMAT PnK to terminal PetroMAT Midi i oprogramowanie PetroManager Komplet, które umożliwia detaliczną bezobsługową sprzedaż paliw przy użyciu zbliżeniowych kart typu prepaid.


Zastosowanie PaliwoMAT PnK umożliwia uzyskanie najlepszych wyników ekonomicznych w oparciu o istniejącą stację paliw i/lub myjnię.

 

Dzięki naszym rozwiązaniom możemy wyeliminować konieczność utrzymywania obsługi stacji paliw, eliminujemy również konieczność ponoszenia kosztów związanych z obsługą kart płatniczych i obsługą gotówki na stacji paliw. Dzięki temu może powstać w pełni Bezobsługowa Stacja Paliw przy minimalnych nakładach finansowych.
 

Karty prepaid typu closed-loop stosowane w PaliwoMAT PnK (czyli akceptowane w zamkniętej sieci wydawcy) są atrakcyjnym narzędziem służącym zwiększeniu dochodów i redukcji kosztów związanych z procesem płatności. Pomagamy naszym klientom stworzyć w pełni funkcjonalną bezobsługową stację paliw, dostarczając kompletny zestaw sprzętowo-softwarowy z pełnym know-how dotyczącym stosowania kart prepaid przy sprzedaży paliw płynnych. Za cenę kilkukrotnie mniejszą od innych rozwiązań umożliwiających automatyczną sprzedaż paliw za pomocą gotówki i/lub kart płatniczych.

automatyka stacji paliw

 

Konsumenci, którzy korzystają z tych kart uważają, że oferują one szeroki wachlarz korzyści, takich jak:

 1. możliwość tankowania o dowolnej porze dnia i nocy,
 2. dużo łatwiejsze użycie karty, nawet niż w bankomacie - wystarczy kartę zbliżyć do terminala,
 3. łatwość doładowania: wpłata gotówkowa lub przez internet,
 4. brak kolejek przy kasie,
 5. bezpieczeństwo transakcji (nie ma zagrożenia skanowania bankowych kart płatniczych),
 6. natychmiastowa autoryzacja,
 7. ... i co najważniejsze, dużo niższa cena paliw.

Dysponenci (wydawcy) kart typu PnK dostrzegają znaczący wzrost obrotu na swoich stacjach paliw. Ma na to wpływ niższa cena paliwa, którą można uzyskać dzięki znacznej redukcji kosztów związanych z obsługą sprzedaży.
 

Wyliczenie przykładowych kosztów, które mogą stać się oszczędnościami: Niewielka stacja paliw - czynna od 6.00 do 22.00 codziennie o średnim miesięcznym obrocie 100 000 litrów ON i 60 000 litrów Pb 95.

Koszty miesięczne (związane z utrzymaniem pracowników)

 1. zatrudnienie – min 4 pracowników - koszt dla pracodawcy: ok. 12 000 zł
 2. ogrzewanie budynku, energia, woda - koszt: ok. 700 zł
 3. ubrania robocze, kawa, herbata, środki czystości, BHP i inne - ok. 800 zł

Razem nie mniej jak 13 500 zł

Kolejny koszt to prowizja od transakcji dokonywanych za pomocą kart płatniczych 1,5-2% od sumy operacji.

Nasza stacja o średnim miesięcznym obrocie:

160 000 litrów paliwa, średnia cena paliwa 5,82 zł daje kwotę 931 000 zł, załóżmy że tylko 1/3 obrotu realizowana jest za pomocą kart płatniczych (chociaż wiadomo, że coraz chętniej płacimy plastikiem) czyli:

310 400 x (minimalna prowizja) 1,5% = 4 656 zł za przyjmowanie płatności kartami płatniczymi – pokrywa właściciel. W przeciwieństwie do tego, karty prepaid doładowujemy m.in. przez internet, a to właściciela stacji nic nie kosztuje.

 

Nie wnikamy w tym miejscu jakie dochody generuje stacja paliw i jakie jeszcze inne koszty musi pokryć, chcemy wskazać, że rezygnując z utrzymania czterech etatów i pozostawiając do utrzymania Samoobsługowej Stacji Paliw jedną osobę zatrudnioną na część etatu, która mogłaby zajmować się przyjęciem paliwa (choć to też można zautomatyzować) i utrzymaniem porządku na stacji, oraz przyjmując płatności przelewem, a nie za pomocą terminali POS można zaoszczędzić minimum 17 000 zł miesięcznie.

Widać na tym przykładzie, że Stacja Paliw może jeszcze, dobrze zarabiać na sprzedaży paliw.

 

Posiadanie Bezobsługowej Stacji Paliw w systemie PaliwoMAT PnK niesie za sobą jeszcze więcej korzyści takich jak:  
 
 1. klient raz pozyskany będzie lojalnym klientem bez konieczności stosowania kosztownych systemów lojalnościowych,
 2. kartą prepaid można regulować należności za np. myjnię, co dodatkowo wzajemnie zwiększa atrakcyjność
 3. stacji paliw i myjni,
 4. brak możliwości ucieczki po tankowaniu, gdyż zapłata za paliwo następuje przed tankowaniem,
 5. ograniczenie do zera ewentualnych pomyłek i nadużyć obsługi, które mogą się zdarzyć, a które to z reguły obciążają właściciela,

 

petromanager

 

Podstawowym zadaniem oprogramowania PaliwoMAT jest rozbudowane zarządzanie kontami i kartami prepaid, ale potrafi ono również dostarczyć osobom uprawnionym, kompletnych informacji potrzebnych do prawidłowego zarządzania stacją paliw i/lub myjnią.

oraz wiele, wiele więcej ...

Dane techniczne Systemu PaliwoMAT PnK:

 • ilość obsługiwanych punktów nalewczych - do 32,
 • ilość obsługiwanych kart (klientów) – bez ograniczeń,
 • rodzaje obsługiwanych dystrybutorów bez konieczności stosowania dodatkowego sterownika - Petrotec, Tokheim, HOC, MM-Petro, Adast (Logitron, Beta Control),
 • nośnik informacji o wykupionym limicie - identyfikatory zbliżeniowe - RFID,
 • czytelny wyświetlacz dla klienta - graficzny 240x128 pikseli,
 • opcjonalna współpraca z systemem monitoringu zbiorników DIGIMAG, PetroVend lub Veeder-Root,
 • opcjonalna automatyczna obsługa myjni samochodowej,
 • temperatura pracy od - 20 do + 70 °C,
 • napięcie zasilania - 24V DC lub 230V AC.
 • błyskawiczny i łatwo dostępny serwis dzięki nowoczesnej usłudze - ZDALNE WSPARCIE TECHNICZNE ONLINE - funkcja dostępna z poziomu stron internetowych: www.petroconsulting.pl, www.petromat.pl i www.paliwomat.pl
  Usługa ta pozwala w jeszcze krótszym czasie zdiagnozować ewentualny problem i szybko go usunąć, co skutkuje błyskawicznym przywróceniem stacji do pracy.
 
System PaliwoMAT PnK obejmuje:
 • terminal sterujący dystrybutorami paliw,
 • oprogramowanie sterujące i zarządzające,
 • karty identyfikacyjne RFID,
 • instrukcja obsługi terminala,
 • oraz pełne wsparcie techniczne i merytoryczne  
 

Plastikowa karta zrewolucjonizowała nasze życie. Łatwiej funkcjonować we współczesnym świecie, gdy korzystamy z różnorodnych możliwości, jakie oferuje nam ten mały, niepozorny przedmiot.
System programów lojalnościowych jest powszechny i trudno zrozumieć kierowcę, który korzystając z usług stacji benzynowej, nie decyduje się na wyrobienie sobie karty i przyłączenie się do programu. Tego typu układ jest opłacalny dla obu stron: Państwo zyskują wiernego klienta, a klient ma dostęp do gamy promocji.

Powszechnie wiadomo, że utrzymanie raz zdobytego klienta jest znacznie mniej kosztowne niż pozyskanie nowego. Aby otrzymać kartę i tym samym stać się uczestnikiem programu, wystarczy zakupić kartę startową, tankować, doładować, znowu tankować, doładować … itd., a wydawane pieniądze bezpośrednio mogą zostać przeliczone na punkty, które będzie można zamienić na nagrody lub na doładowanie karty.

Nadszedł czas, w którym trzeba pójść krok naprzód i postawić na innowacje, gdyż możliwości zastosowania technologii prepaid na stacji paliw są nieskończone i może je ograniczyć tylko nasza wyobraźnia.

Oczywiście nie wystarczy postawić automat i już. Jak w każdym biznesie trzeba trochę popracować. Warto uruchomić stronę internetową stacji paliw, ale teraz to przecież nic trudnego. Trzeba też trochę cierpliwości, bo jeszcze nie wszyscy z łatwością korzystają z nowinek technicznych. Jednak zapewniam, że jak już klienci się przekonają o korzyściach automatycznej stacji paliw, to łatwo z niej nie zrezygnują.